Przydatne linki



________________






Ostatnie Komentarze:

Rekordy
Zaktualizowałem tyle ile umiałem, jeśli coś się nie zgadza t...
29/11/16 14:23 Więcej...
przez Kamil Kern

III Runda Pucharu Świata - Lig...
Brawo Klaudia - Gratulacje
19/03/16 16:05 Więcej...
przez Katarzyna Granat

III Runda Pucharu Świata - Lig...
Gratuluję Zuzia,trzymam kciuki za następne starty .
19/03/16 09:34 Więcej...
przez Katarzyna Granat

III Runda Pucharu Świata - Lig...
Życzymy szerokiej drogi , i Powodzenia dziewczyny. :)
17/03/16 20:48 Więcej...
przez Katarzyna Granat

I Runda ŚPM - za nami
Przepraszam, muszę dodać bowiem zaskoczoną matkę duma rozpie...
22/02/16 00:46 Więcej...
przez Ewa Oszkiel

Logowanie






Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
II Runda Pucharu Świata
Redaktor: Administrator   
27.03.2017.

W dniach 24-26.03.2017 dwójka naszych zawodników reprezentowała barwy naszego klubu w II Rundzie Pucharu Świata we włoskim Li gnano.

W zawodach tych startowało 428 zawodników z ponad 80 klubów - seniorzy i juniorzy starsi.

Pełne wyniki z zawodów http://portale.fipsas.it/LinkClick.aspx?fileticket=JmH_qtJhXSA%3d&tabid=849&language=it-IT

 Nas reprezentowała dwójka  juniorów : Zuzanna Rzepka (2001) i Krystian Albrecht (2002)

Zuzanna Rzepka - zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m PW przegrywając złoto o jedyne 0:07 sek. Jej czas to 0;17,68 - jest to minimum do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów , które w tym roku odbędą się w Tomsku - Rosja.  Bardzo dobrze wypadł również Krystian Albrecht ustanawiając rekord życiowy z czasem 0:16.95 dało mu to 12 miejsce

W kolejnej konkurencji Zuzanna Rzepka wywalczyła złoty medal !!!! na dystansie 100 m pod wodą . Jej czas to 0:40,17 - to wynik lepszy od minimum do Reprezentacji Polski o ponad 2 sekundy
Bardzo ładnie popłynął również Krystian Albrecht , który na tym samym dystansie uzyskał wynik 0:39,72 ( 7 miejsce ) - jest to nowy Rekord Klubu, który był nie poprawiony od 17 lat. Brawo Krystian
Jeszcze jeden medal brązowy wywalczyła Zuzanna Rzepka w wyścigu na dystansie 100 m PP jej czas to 0:42,80

W ostatniej konkurencji – 50 m po powierzchni  Krystian Albrecht uzyskał wynik 0:18,55 i zajął ostatecznie 8 miejsce
Tak więc Zuzia wróci z kompletem medali i trzemam minimami do reprezentacji, a Krystian z Rekordami Klubu.

Start naszych zawodników należy uznać za bardzo udany.
Brawo Wy

Bądź pierwszym który skomentuje | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 27 | Czytaj całość

Zmieniony ( 27.03.2017. )
 
Wspólfinansowanie KS Nautilus
Redaktor: Administrator   
10.02.2015.
Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w dyscyplinie sportowej: pływanie w płetwach jest realizowane przy pomocy środków budżetowych SAMORZĄDU MIASTA JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

Komentarze (1) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 3363 | Czytaj całość

Zmieniony ( 19.02.2017. )
Czytaj całość
 
Nowy Jiczin
Redaktor: Administrator   
27.02.2017.

Pełne wyniki - czytaj całość

W  dniu 04.03.2017 nasi zawodnicy brali udział w I Rundzie Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży , który tym razem rozgrywany był w Czeskim Nowym Jicinie.

Zawody te  organizowane są od wielu lat w Polsce, Czechach i na Słowacji  w czterech najmłodszych kat. wiekowych od 7 do 15 lat.

W imprezie tej wystartowało  6 drużyn (2 z Polski : KS Nautilus Jastrzębie-Zdrój, UKS Warszawa, 3 z Czech KS Prerov, KVS Laguna Nowy Jicin , KVS Nemo Zlin oraz drużyna  Cerety ze Zwolenia – Słowacja ) z tych właśnie państw – łącznie 143 uczestników  z czego 25 zawodników naszego klubu.

W klasyfikacji generalnej zawodów nasz klub zdobył I miejsce wyprzedzając  drużynę z Czech i Słowacji.

W poszczególnych kategoriach wiekowych nasi zawodnicy zdobywali następujące miejsca:

W kat E0 – do 9 lat najlepszą zawodniczką zawodów okazała się Marta Majda wygrywając wszystkie swoje wyścigi w tym 25 m PW czas -0:14,24 , 50 m PP czas - 0:33,44 i 100 m BF  czas – 1:16,88. We wszystkich wyścigach uzyskiwała wyniki lepsze od rekordów życiowych.

Równie dobrze wypadli nasi najmłodsi zawodnicy : Tymoteusz  Firla i Miłosz Saładajczyk

Tymoteusz zdobywał 3 medale  : 1 miejsce na 50 m PP czas 0:36,65,  2 miejsce na 25 m PW  3 miejsce na 100 m BF czas 1:26,32

Miłosz natomiast zdobył srebrny medal  2 na dystansie 50 m PP czas – 0:37.51,

Nasi najmłodsi zawodnicy stanęli również na podium w wieloboju .

W kat E chłopców ( 10-11lat) dobrze wypadli Kosmowski Mikołaj i Kruszyk Bartosz , co prawda nie udało im się zająć miejsca na podium ale tuż za nim Mikołaj był 4 natomiast Bartek 5

W tej samej kat dziewcząt bardzo dobrze zaprezentowały się nasze faworytki w tej kat. Sonia Kiliszewska i Tatiana Oszkiel

Sonia  : 1 miejsce 25 m PW czas 0:11,25 ;  1 miejsce 200 m PP czas 2:10,47 ; 2 miejsce  100 m BF 1:02,86 ;

Tatiana : 2 miejsce 25 m PW czas 0:11,82 ; 2 miejsce na 200 m PP czas 2:15,70

Bardzo dobrze wypadła również Martyna Kwapisz,  która uplasowała się na 5 miejsce w wyścigu na 200 m PP  z  czasem 2:26,43. Swoje rekordy życiowe poprawiały również pozostałe nasze zawodniczki w tym Majka Lotko, Oliwia Dobrenko i Martyna Granat.

W kat Juniorów 12-13 lat nasi chłopcy dali wielki pokaz siły i to oni głównie między sobą wymieniali się miejscami na podium.

W konsekwencji najlepszy w wieloboju  okazał się Łukasz Majda nieznacznie wyprzedzając  Jakuba Pelaczyka i Jakuba Szajtera.

Wspaniały występ w tej kat wiekowej zanotował również nasz czwarty zawodnik Miłosz Mik ,  który to po pięknej sportowej walce zwyciężył na dystansie 200 m PP z czasem 2:01,34

Nasi zawodnicy w tej kat uzyskali następujące miejsca na podium:

Mik Miłosz                   1 miejsce  200 m PP czas 2:01,34 ; 4 miejsce 25 m PW czas 0:10,89

Majda Łukasz             1 miejsce 25 m PW czas 0:09,15 ; 1 miejsce na 100 m BF czas 0:53,49 ; 2 miejsce  200 m PP  czas 2:03,18 ;

Pelaczyk Jakub           2 miejsce 25 m PW czas 0:10,55 ; 3 miejsce – czas 0:57,65

Szajter Jakub              3 miejsce 25 m PW czas 0:10,57

W rywalizacji dziewcząt w kat. D również nasze zawodniczki pokazały się jak z najlepszej strony

W rywalizacji wielobojowej najlepszą okazała się Wiktoria Oszkiel,  a na drugim miejscu podium stanęła Emilia Pacyna

Dokładne miejsca naszych zawodniczek w tej kat. :

Oszkiel Wiktoria                        1 miejsce 200 m PP czas 1:56,30 ;  1 miejsce 25 m PW czas 0:10,28

Pacyna Emilia                             2 miejsce 200 m PP czas 1:57,67 ;  2 miejsce 25 m PW czas 0:10,72; 1 miejsce 100 m Bf czas 0:56,39

W  najstarszej kategorii wiekowej tych zawodów bardzo dobrze spisał się nasz zawodnik Krystian Albrecht . Krystian poprawił swoje rekordy ( w tym również Rekord Klubu na 50 m PP ) życiowe na dystansie 50 m PP oraz 200 m PP – jego dokładne wyniki :

1 miejsce 50 m PP 0:18,13  ; 2 miejsce na 200 m PP czas 1:40,69 ; 2 miejsce 100 m BF czas 0:48,15 ;

W klasyfikacji wielobojowej Krystian uplasował się na drugiej pozycj.

Równie dobrze wypadły nasze najstarsze juniorki – Martyna Gajór i Stefania Kiliszewska. Martyna uplasowała się na 2  miejscu w klasyfikacji wilobojowej .

Dziewczyny zdobyły trzy medale w tym :

Gajór Martyna                           2 miejsce           50 m PP 0:22,71 ; 3 miejsce 200 m PP czas 1:56,52 ;

Kiliszewska Stefa                      3 miejsce            50 m PP 0:22,72 # miejsce na 100 m BF czas 0:56.57

Należy również podziękować naszym debiutantom na tych zawodach którymi byli Wojtek Kruszyk i Kacper Duda – dzięki ich startom klub mógł osiągnąć sukces w klasyfikacji generalnej.

Wielkie brawa dla całego zespołu i oby tak było dalej .

Dziękujemy również rodzicom za wspaniały doping.

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 112 | Czytaj całość

Zmieniony ( 05.03.2017. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 178

 

STOWARZYSZENIE KLUB SPORTOWY NAUTILUS - JASTRZĘBIE
44-335 JASTRZĘBIE ZDRÓJ HARCERSKA 14B
KRS 0000341811, NIP 6332202180
Nr konta 05847000012001002656010001