POCZĄTEK

NASZE PIERWSZE PRZYGODY

Początek

POCZĄTEK to sięgnięcie do historii nurkowania w Jastrzębiu-Zdroju jeszcze przed powstaniem „Nautilusa”, bo to nie my byliśmy pierwsi. Już pod koniec lat 60-tych powstał w Jastrzębiu-Zdroju Górniczy Klub Płetwonurków LOK „DELFIN” przy KWK „Moszczenica”. 

Zebranie założycielskie

3 maja 1977 roku odbyło się zebranie założycielskie entuzjastów nurkowania, którzy postanowili założyć samodzielnie działający klub płetwonurków. Ponieważ planowano szeroką działalność podwodną (od sportu aż do prac podwodnych) nazwano ten klub Klubem Działalności Podwodnej „Nautilus” Niewiele dokumentów zachowało się z tego początkowego okresu.

Obozy Treningowo Szkoleniowe

Obozy szkoleniowo-treningowe były wielkim przedsięwzięciem logistyczno-organizacyjnym! Transport i rozłożenie sprzętu biwakowego, kuchni, transport i uruchomienie bazy sprzętowej, organizacja w formie wacht życia na obozie. 

Rozpoznanie

Rozpoznawanie miejsc do nurkowania-Dodatkowo rozpoznawano miejsca do nurkowania zodpowiednią głębokością i samo miejsce na rozbicie obozowiska. Trudne to wszystko było do ogarnięcia, ale uczyło życia i samodzielności! 

Klub Sportowy Nautilus 2021